Řeka Berounka

Řeka Berounka patří mezi nejdelší a také nejvyhledávanější české řeky. Pramen řeky Berounky se nachází v severní části Plzně. Délka řeky je asi 139,1 km. Po celé délce Berounky lze najít velké množství rekreačních a ubytovacích zařízení. Do ubytování patří vodácké a nevodácké kempy, tábořiště, chaty, penziony, hotely a další. Jedním z nejoblíbenějších kempů na řece Berounce je Tábořiště U Jezu. Tábořiště U Jezu je kemp na Berounce nacházející se v malé obci Račice nad Berounkou. Obec naleznete zhruba na půli cesty mezi městy Rakovník a Beroun.

Tábořiště U Jezu má mezi návštěvníky velmi dobré recenze a hodnocení, protože nabízí kvalitní služby a čisté prostředí a sociální zařízení. Camping a autokemp Račice je vhodný pro turisty, cykloturisty, vodáky, rybáře, houbaře a také pro rodiny s odrostlými a také malými dětmi. Pro rodiče jsou připraveny přebalovací pulty. Pro děti pískoviště, trampolína apod. Ubytování v kempu probíhá ve stanech (spacích pytlech) nebo plně vybavených karavanech.

Výhodou kempu Račice je nádherné okolí křivoklátských lesů a okolní půjčovny lodí a vodáckých potřeb přímo u řeky Berounky. Vypůjčit si můžete lodě, rafty, kánoe, plachetnice, kajaky, lodičky, šlapadla, jachty apod. Při ideálním stavu vody je sjízdnost řeky Berounky vynikající. Kemp se na vodácké mapě nachází na kilometráži 50,6. V této mapě naleznete také vodácké trasy a přítoky řeky Berounky. Teplota vody v létě je ideální také na koupání. Na Berounce se nachází také mnohé jezy, které lze jednoduše přebrodit.

0Shares